Zdrowe dzieci-projekt Ministerstwa Zdrowia

Zdrowe dzieci-projekt Ministerstwa Zdrowia

Miło jest nam poinformować, że nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie Ministerstwa Zdrowia pod hasłem „Zdrowe Dzieci”, którego głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci w przedszkolu oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz personelu przedszkoli.

W ramach projektu „Zdrowe Dzieci” w grupach: Jagódki, Malinki i Biedronki realizowane były działania związane z szeroko rozumianą promocją zdrowego stylu życia. Dzieci z myślą o witaminach i zdrowym odżywianiu przygotowały przepyszne owocowe koktajle, szaszłyki, sałatki, oraz doskonalili posługiwanie się sztućcami. Wytrwale wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, bo przecież ruch to także zdrowie oraz zapoznały się z Detektywem Witaminką i dowiedziały się jak bardzo zdrowe są produkty mleczne i zbożowe. Nasze zajęcia były doskonałą lekcją zdrowego odżywiania, które bardzo spodobały się dzieciom.Skip to content