Prehistoryczne stworzenia-dinozaury

Prehistoryczne stworzenia-dinozaury

26 lutego to Dzień Dinozaura. My także obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Wykonaliśmy także wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematem tygodnia. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za wielkie zaangażowanie w stworzenie kącików tematycznych i  przyniesienie do nich zabawkowych dinozaurów i książeczek..Skip to content