Podaj “Pomocną Dłoń”

Podaj “Pomocną Dłoń”

,,Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

Jan Paweł II

Drogi Rodzicu,

razem z nami możesz zmienić historię podopiecznych Domu Dziecka „Pomocna Dłoń”, które mają mniej szczęścia w życiu! Dla najbardziej potrzebujących świąteczny podarunek, to spełnienie marzeń – Prezent Marzeń. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby te dowiedzą się, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na lepsze jutro to najlepszy prezent, jaki możecie sprawić im w ten świąteczny czas.

W tym roku społeczność naszego Przedszkola im. Jasia i Małgosi przystępuje do wolontariatu. Zbieramy dary dla wychowanków Domu Dziecka „Pomocna Dłoń” oraz na potrzeby Domu Dziecka jako Placówki. Wierzę, że razem nie zawiedziemy dzieci i młodzieży, którzy wychowują się bez najbliższej rodziny w ich otoczeniu. Podopieczni w placówce to nie tylko uczniowie uczęszczający do szkoły podstawowej, średniej ale również jest to młodzież pełnoletnia. Pamiętajcie, że razem możemy więcej.

Potrzeby Domu Dziecka: Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące do wszystkich powierzchni, żel do WC oraz materiały biurowe (pisaki, kredki, długopisy, kleje i inne).

„Indywidualne Marzenia” wychowanków Domu Dziecka ,,Pomocna Dłoń” w Olkuszu:

 1. Cezary G.       16 lat – wzrost 170 – rozmiar M – bon do sklepu CROPP;
 2. Jakub P.         22 lata – wzrost 175 – rozmiar M – bon do Rossman;
 3. Daniel B.        14 lat – wzrost 170 – rozmiar M – Czarny plecak sportowy;
 4. Wiktoria B.     19 lat – wzrost 160 – rozmiar L – bon do sklepu CROPP;
 5. Elżbieta G.     15 lat – wzrost 155 – rozmiar L – bon do sklepu Sinsay;
 6. Anna B.           10 lat – wzrost 150 – rozmiar XS/S – bon do CCC;
 7. Patryk B.        12 lat – wzrost 165 – rozmiar S – bon do sklepu Reporter Young;
 8. Filip L.           14 lat – wzrost 175 – rozmiar M – czarna bluza;
 9. Natalia B.       14 lat – wzrost 165 – rozmiar M – bon do CCC;
 10. Dominik S.      14 lat – wzrost 170 – rozmiar M – joggery czarne (spodnie dresowe z gumką u dołu przy nogawce);
 11. Stefan L          13 lat – wzrost 165 – rozmiar L – niebieska bluza z kapturem wkładana przez głowę;
 12. Jacek L.          10 lat – wzrost 140 – rozmiar M – czarna bluza wkładana przez głowę;
 13. Wiktoria M.    14 lat – wzrost 152 – rozmiar S – bon do Rossman;
 14. Jakub Z.          13 lat – wzrost 158 – rozmiar S – czarna bluza z kapturem wkładana przez głowę.

By uniknąć problematycznego dobierania rozmiarów i wyboru odpowiednich marek kosmetyków, propozycją wyjściową będzie zakupienie bonów, voucherów prezentowych do sklepów marek sieciowych Reporter Young, Cropp, Reserved, House, Sinsay, CCC oraz Rossman. Jeśli ktoś się zdecyduje na uczestniczenie w naszym wolontariacie, pamiętajmy, że każdy z nas chciałby dostać nowe rzeczy – nie używane. Spełnieniem marzeń byłoby, aby każdy z nich otrzymał bon do CCC, wybranego przez nich sklepu z ubraniami i Rossmana. „Prezenty Marzeń” będą zapakowane dla każdego podopiecznego Domu Dziecka w osobną indywidualną torbę prezentową, udekorowaną świątecznie i podpisaną imieniem wychowanka. Prezenty przyjmowane będą do dnia 19 grudnia 2022 r., a następnie spakowane i przekazane koordynatorowi Domu Dziecka ,,Pomocna Dłoń”.

(Zbiórka rzeczy gromadzone będą w salach dzieci u wychowawców. Bardzo proszę, aby nasi wychowankowie przynosili podpisane dary, czyli na karteczce napisane imię i nazwisko oraz grupę, ponieważ ułatwi to w odszukaniu dziecka, gdy będzie robione zdjęcie grupowe Naszych Małych Darczyńców; Od koordynatora akcji dzieci oraz ich rodziny biorący w niej udział, otrzymają podziękowania na stronie internetowej).  

Przygotowane wspólnie przez nas Prezenty, to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie w nich piękna. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie. To mądra pomoc. SPRAWMY ABY TE ŚWIĘTA BYŁY DLA NICH WYJĄTKOWE

Bardzo liczymy na Was i Wasze Rodziny! W Was jest Siła! W Was jest Moc! Razem możemy Wszystko!

Dyrektor Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach : Ewelina Maryszewska – Polanpl Polish
X
Skip to content