„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – w trosce o lepsze jutro naszej planety

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – w trosce o lepsze jutro naszej planety

Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-ekologicznym  „Kubusiowi przyjaciele natury”. Jest to projekt, który ma na celu naukę podstawowych zasad ochrony środowiska, szacunku do roślin i zwierząt, recyklingu, właściwego odżywiania, gospodarowania pieniędzmi oraz aktywnego spędzania czasu w zgodzie z naturą.

 Dzieci zrealizowały tym razem następujące zadania:

– Na tropie zmian klimatycznych

– Na tropie Eko-nawyków

– Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą

– Na tropie roślin i zwierząt

Podczas zajęć przedszkolaki nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.Skip to content