DZIEŃ JABŁKA

DZIEŃ JABŁKA

Jesień to czas zbierania owoców z sadu. Najpopularniejszym polskim owocem są jabłka. 28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ JABŁKA jego celem było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się.

Tematem wiodącym zajęć i zabaw były oczywiście jabłka. Zawierają one wiele witamin, jednak najważniejszą jest witamina C. Najwięcej jest jej pod skórką, dlatego trzeba zjadać jabłka surowe, gotowane czy pieczone ze skórką. Jabłka od lat są stosowane w medycynie ludowej na bóle stawów i przy dolegliwościach żołądkowych. Lecznicze zastosowanie mają skórki z jabłka. Ugotowana z nich herbatka działa dezynfekująco i likwiduje stany zapalne w jamie ustnej i gardle.

Wśród jabłkowych konkurencji był wyścig z jabłkiem, przenoszenie jabłka na talerzyku tak by nie spadło, układanie jabłkowych puzzli w zespołach, dopasowywanie dwóch połówek jabłka, rysowanie jabłka po śladzie.

Również panie kucharki na ten dzień przygotowały dla dzieci „Jabłkowe menu”. Przedszkolaki bardzo lubią te owoce, więc talerze po II śniadaniu i obiedzie były prawie puste.

Opracowała: Dorota Kucpl Polish
X
Skip to content