Ćwiczenia jogi  w grupie Biedronki w ramach Programu Własnego „Silni i Sprawni”.

Ćwiczenia jogi  w grupie Biedronki w ramach Programu Własnego „Silni i Sprawni”.

Dzieci to żywioły! Uwielbiają ruch, różnorodność i spontaniczne działania. Nic więc dziwnego, że zabawy ruchowe w przedszkolu z elementami jogi należą do ulubionych zajęć przedszkolaków. Ćwiczenia jogi opierają się u nas tylko i wyłącznie na sferze  fizycznej.

Joga w przedszkolu to rozwijanie świadomości swojego ciała, nauka współdziałania w grupie oraz doskonalenie precyzji ruchów.

Joga w przedszkolu to harmonijne połączenie ruchu z relaksacją. Tak właśnie RUCHU, bo to on sprawia, że dzieci czują się spełnione i szczęśliwe. Ćwiczenia zwiększają optymizm i widocznie poprawiają samopoczucie dzieci. Przedszkolak staje się odważniejszy, pewniejszy siebie i łatwiej wchodzi w kontakty z rówieśnikami

Korzyści z ćwiczenia jogi przez dzieci

Joga dla dzieci przynosi dzieciom wiele  fizycznych korzyści. A mianowicie:

Przeciwdziałanie wadom postawy;

Wzmacnianie i uelastycznianie ciała;

Lepsze działanie układu trawiennego;

Lepsze skupienie uwagi i koncentracja;

Doskonalenie precyzji ruchów podczas cwiczeń

Wyciszenie i uspokojenie umysłu.Skip to content