Z wizytą w Specjalistycznej Placówce Wsparcia dziennego w Kluczach

Z wizytą w Specjalistycznej Placówce Wsparcia dziennego w Kluczach

Centrum Doświadczeń Świata( Snoezelen) to niezwykła sala terapeutyczna, która pobudza i stymuluje wszystkie zmysły.

Grupa Jagódki niedawno wybrała się właśnie do takiej Sali, która znajduje się w Specjalistycznej Placówka Wsparcia Dziennego w Kluczach,

korzystając z uprzejmości Pani Kamili  – kierowniczki  tejże placówki.  Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie. Z wielką uwagą i zaangażowaniem słuchaliśmy opowieści i wyjaśnień Pani Kamili i innych Pań tam pracujących oraz obserwowaliśmy znajdujące się tam przybory czy sprzęty. Teraz już wiemy, że Sala Doświadczania Świata to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. W placówce znajdują się również inne sale do zajęć np. „zielona czytelnia” i sala do zajęć opiekuńczych. Wszystkie przekazywane nam informacje były niezwykle ciekawe, lecz największą frajdę sprawiło nam samodzielne korzystanie z dostępnego wyposażenia sal. Nie obyło się bez przechadzek między świetlnymi linami, huśtania na nieco innej huśtawce, leżenia na łóżku wodnym, łapania żółwi w podwodnym świecie, gry na odnajdywanie takich samych dźwięków i kolorów, czy też rozpoznawania za pomocą zmysłu dotyku różnorodnych  substancji. Czas spędzony w Sali Doświadczania Świata mógłby się nigdy nie kończyć – zabawa była FANTASTYCZNA! Wszystko było niby doskonale nam znane, a zarazem tak zaskakujące i inne, zupełnie jakbyśmy odkrywali świat na nowo. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w poniższej galerii.pl Polish
X
Skip to content