WYCIECZKA DO TEATRU

WYCIECZKA DO TEATRU

Dnia 21.09.2022r. grupy Jagódki i Biedronki pojechały na wycieczkę do Teatru dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, gdzie obejrzały przedstawienie pt,: „Pasterka i kominiarczyk” w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Spektakl ten oparty jest na baśni duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To historia prawie kryminalna wprost z kredensu. Tam właśnie stoi kolekcja porcelanowych figurek, w której przebiegły Chińczyk postanawia ożenić małą i delikatną Pasterkę z władcą porcelanowego kredensu – Nadipodgłównodowodzącymgenerałemsierżantem. W obronie pasterki staje chińska porcelanowa waza i porcelanowy Kominiarczyk. To właśnie on zabiera Pasterkę w podróż po kredensie, w trakcie której odwiedzają Królestwo Najniższej Szuflady, królestwo kart do gry! Wśród przygód i perypetii, między Kominiarczykiem i Pasterką rodzi się prawdziwe – nie porcelanowe – uczucie… I – jak to często u Andersena – prawdziwa miłość zwycięża. Po skończeniu przedstawienia dzieci miały możliwość wejścia na scenę, gdzie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

Dzieci wróciły bezpiecznie, pełne wrażeń i i nowych doświadczeń- jazda autokarem, prawdziwy teatr, scena, niesamowite stroje, po trochę śmiechu i strachu. Ten wspaniały dzień pozostanie długo w naszej pamięci.

Wrażenia ze spektaklu dzieci utrwaliły na rysunkach. Te wspaniałe, pełne zaangażowania dzieła można podziwiać na wystawach obydwu grup.pl Polish
X
Skip to content