Wycieczka do Olkuskich Wyrobów Emaliowanych.

Wycieczka do Olkuskich Wyrobów Emaliowanych.

 W dniu 28.04.2023r grupa Jagódki wybrała się na wycieczkę do zakładu, w którym produkuje się naczynia emaliowane- Olkuskie wyroby emaliowane. Dzieci poznały wszystkie etapy produkcji naczyń emaliowanych, dowiedziały się też jak robi się emalię do ozdabiania naczyń. Dzięki naszemu wspaniałemu przewodnikowi panu Krzysztofowi Madejowi i pracownikom firmy mogliśmy być świadkami powstawania kubeczków od blaszanego krążka, po kolorowy kubeczek do picia. Najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki była oczywiście możliwość własnoręcznego ozdabiania kubeczków, które dzieci otrzymają po etapie wypalenia w piecu. Wszyscy pełni wrażeń , z prezentem w dłoni, szczęśliwi i bogatsi o nową wiedzę wróciliśmy do przedszkola.Skip to content