Wizyta Pani Policjantki

Wizyta Pani Policjantki

“Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.”

W czwartek 7 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjantka. Celem wizyty było omówienie zasad bezpieczeństwa w sytuacji trudnej. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia: na ulicy, na podwórku, w domu, w kontaktach z osobami nieznajomymi, podając przy tym sposoby ich unikania. Przypomniała dzieciom o konieczności korzystania z fotelika podczas jazdy samochodem, używania kasku na rowerze, oraz o noszeniu elementów odblaskowych. Ze strony przedszkolaków padały pytania o codzienną pracę policjantów. Po tej wizycie dzieci już wiedzą, że policjant to osoba, do której w każdej niebezpiecznej sytuacji można zwrócić się o pomoc.Skip to content