Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu  obchodziliśmy  Światowy Dzień Mycia Rąk.   Celem obchodów tego dnia jest uświadomienie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.  Zwłaszcza teraz, gdy na świecie zmagamy się z wirusem COVID-19, tak ważne jest kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych u dzieci. 

We wszystkich grupach odbyły się rozmowy na temat bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu  poprzez brudne ręce.

 Oglądaliśmy film edukacyjny, było mnóstwo zabaw ruchowych  przy muzyce i uwielbiane przez dzieci zagadki. Przedszkolaki wykonywały plakaty oraz prace plastyczne promujące mycie rąk. 

No i oczywiście omówiliśmy szczegółowo schemat mycia rąk, ale tą umiejętność zarówno młodsze, jak i starsze dzieci potrafią doskonale.

/pl Polish
X
Skip to content