Skrzaty obchodzą Dzień Ziemi w bibliotece.

Skrzaty obchodzą Dzień Ziemi w bibliotece.

Dnia 21.04.2023 r.  grupa Skrzaty odwiedziła Gminną  Bibliotekę  Publiczną w Kluczach. Celem wizyty były warsztaty z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi. Przedszkolaki wzięły udział w kreatywnych ćwiczeniach, quizach, które wzbogaciły ich wiedzę o naszej planecie.  Na początku omówiono planetę, z czego się składa, jak wygląda oraz kto ją zamieszkuje.  Następnie  odbyła się dyskusja na temat ochrony naszego środowiska. Przedszkolaki  aktywnie dzieliły się  swoimi pomysłami na temat sposobów dbania o Ziemię.   Rozmawiano  również na temat zachowań, które działają negatywnie na naszą przyrodę i zagrażają jej.  Podczas wizyty utrwaliły  również wiadomości dotyczące segregacji odpadów. Za aktywność i zaangażowanie przedszkolaki otrzymały dyplom ,,Przyjaciela Ziemi” oraz książeczkę.  To był niezwykle owocny czas,  dzięki którym ,,Skrzaty” poprzez zabawę poszerzyły swoją wiedzę i kształtowały zachowania proekologiczne.Skip to content