Przedszkolak poznaje zawody- wizyta żołnierza w grupie Jagódki.

Przedszkolak poznaje zawody- wizyta żołnierza w grupie Jagódki.

W ramach zajęć edukacyjnych dnia 25.04.2023r.  odwiedził grupę Jagódki wyjątkowy gość –  st. szer. Michał Nawara żołnierz Żandarmerii Wojskowej w Krakowie. Ta data pozostanie ważną datą w naszym przedszkolu, ponieważ przedszkolaki  mogły dowiedzieć się na czym polega praca żołnierza zawodowego, jakie są inne jednostki wojskowe. W trakcie kolejnej części spotkania   została przedstawiona charakterystyka służby żołnierskiej oraz codzienne obowiązki każdego żołnierza Wojska Polskiego. Nasz gość zaprezentował swój mundur oraz pokazał dzieciom wyposażenie żołnierza. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest plecak żołnierz jadącego na poligon i ile rzeczy żołnierz musi mieć przy sobie. Przedszkolaki dowiedziały się, jaką ważną funkcję pełni żołnierz dla naszego kraju. Podczas zajęć były wykorzystywane rekwizyt wojskowe wykonane z tworzywa sylikonowego, jak najbardziej bezpieczne dla naszych przedszkolaków. Dzieci oglądały również zdjęcia i krótkie filmiki z różnych akcji naszego gościa. Na zakończenie spotkania odbyły się krótkie ćwiczenia wojskowe oraz musztra. Tematyka wojskowa zaciekawiła zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Ogromnie dziękujemy za przybycie do przedszkola oraz  poświęcony czas.Skip to content