Program Edukacyjny “Czyściochowa Akademia”

Program Edukacyjny “Czyściochowa Akademia”

Nasze przedszkolaki dołączyły do “Czyściochowej Akademii” organizowanej przez firmę Rossmann. Celem programu jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych. Obejmuje on 6 obszarów dotyczących higieny: jamy ustnej, nosa i ucha, czystości dłoni, zasad korzystania z toalety, mycia ciała, włosów oraz pielęgnacji skóry. W trakcie powadzonych zajęć nasi milusińscy pozyskali cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogli w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny i czystości.

W ramach programu, przygotowane zostały materiały edukacyjne zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego, które pomogą w rozwoju samodzielności higienicznej dzieci w naszym przedszkolu.Skip to content