Poziomki

Witamy w grupie „Poziomki”  W jej skład wchodzi 12 dziewczynek i 7 chłopców. Dziewczynki, to: Ania, Zuzia D. i Zuzia G., Nikola, Kalinka , Alicja, Maja, Natalia, Amelia, Jagódka, Lenka i Laura. Chłopcy: Filipek, Kacperek, Oliwierek, Maksiu, Kubuś, Szymuś i Franuś.  Uczą nas i bawią się z nami pani Kasia,  pani Agnieszka i pani Lidzia.

Na początku września poznawaliśmy koleżanki i kolegów. Poznaliśmy również przedszkole i ogród z urządzeniami do zabawy. Uczyliśmy się, jak mamy się bawić, aby  było bezpiecznie.

Oprócz zabawy w przedszkolu – uczymy się wielu  ciekawych  rzeczy. Umiemy już kilka piosenek i wiersz „Kodeks przedszkolaka”. Wszystkie dzieci bardzo lubią zajęcia  rytmiczno – ruchowe przy muzyce i zajęcia plastyczne . W czasie zabaw swobodnych dziewczynki bardzo lubią gotować w kąciku kuchennym, spacerują po sali z laleczkami lub bawią się w lekarza. Chłopcy  to prawdziwi konstruktorzy – budują z klocków autostrady, parkingi, garaże i wiele innych ciekawych obiektów. Często chodzimy na spacery , a wtedy każdy musi pilnować swojej koleżanki lub kolegi, z którym idzie w parze. W szatni musimy sobie pomagać, bo niektórzy sobie nie radzą z bucikami i kurteczką, ale  co dzień jesteśmy  starsi i coraz lepiej sobie radzimy. Dbamy również o to, aby w naszej sali był zawsze porządek. Potrafimy układać zabawki, układanki i książeczki na półeczkach. Nasze „Poziomeczki” to 3,4 i 5-latki. Te najmłodsze wiele zawdzięczają starszym kolegom ,  ponieważ nauczyły się  od nich  wielu wspaniałych i ciekawych zabaw, a starsi są dumni, gdyż często są  wzorem do naśladowania. W naszej grupie jest zawsze wesoło!

SADZILIŚMY KROKUSY

W październiku przynieśliśmy cebulki krokusów, by je wsadzić w naszym ogrodzie. Pan Waldemar – nasz konserwator , wykopał dołeczki, a my umieszczaliśmy w nich cebulki i zasypywaliśmy ziemią.  Wiosną, gdy zakwitną,  będziemy podziwiać kolorowe kwiaty.

PUZZLOMANIA

21  listopada grupa „Poziomki” wybrała się do Domu Kultury „Papiernik” na zajęcia „Puzzlomania” . Dzieci układały puzzle różnego rodzaju – poziom trudności był zróżnicowany. Młodszym dzieciom pomagały panie- pani Kasia i pani Dominika. Starszym taka pomoc wcale nie była potrzebna – radziły sobie doskonale. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

20 grudnia dzieci z grupy „Poziomki” zaprosiły swoich Rodziców do przedszkola z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na początku przedszkolaki zaprezentowały krótką część artystyczną. Po występie dzieci wraz z Rodzicami wykonały bombki choinkowe. Okazało się, że pomysły były bardzo ciekawe – przez co bombeczki cudownie kolorowe. Na zakończenie oczywiście pamiątkowe zdjęcie z bombeczkami.