Nowy Rok pełen wydarzeń….

Nowy Rok pełen wydarzeń….

Początek roku w grupie Malinki był pełen atrakcji. Pojechaliśmy na wycieczkę do Olkusza do Miejskiego Domu Kultury i obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. Rumacajs,  w wykonaniu aktorów z Wrocławia. Była to wspaniała rozrywka oraz bezpośredni kontakt ze sztuką teatralną. Dzieci jako widzowie, kształtują wrażliwość estetyczną, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. Zdobyły wiedzę o teatrze, analizowały i interpretowały przebieg wydarzeń. Była to twórcza i przyjemna lekcja kształtowania  odbiorcy teatralnego.

Dzień Babci i Dziadka.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z Babciami i Dziadkami w sali Malinki. Dzieci zaprezentowały przedstawienie artystyczne przepełnione wiązanką serdecznych życzeń. Była to bardzo ważna uroczystość, która wzmocniła więzi z najbliższymi, pogłębiła szacunek dla osób starszych i okazja do wspólnego spędzenia czasu, poprzez radosne  przeżywanie styczniowego Święta Babci i Dziadka. Wszystkiego Najlepszego życzymy Państwu.

Tłusty Czwartek – Spotkanie z Rodzicami.

Zainaugurowaliśmy nowe wydarzenie, pełne rozrywki uśmiechu, tańca i degustacji słodkich łakoci. Dzieci poznały nowe obrzędy i tradycje polskie a Rodziców włączyliśmy bezpośrednio w życie przedszkola. W komediowym przestawieniu, dzieci rozwijały ekspresję słowną a podczas śpiewu i tańca zaprezentowały swój talent prezentacji na scenie. Panowała miła, radosna atmosfera a muzyka taneczna poderwała do tańca wszystkich chętnych Rodziców. Uczestnictwo dzieci w zabawach ruchowych z elementami tańca i rytmiki metodą R.Labana ,W.Sherborn, C.Orffa oraz współczesnego aerobiku, zaowocowały doskonałą interpretacją muzyki w tańcu i były widowiskiem przedstawiającym ekspresję twórczą dzieci. To był bal nad bale i huczne zakończenie karnawału. Liczymy na kolejne spotkania. Dziękujemy za liczne podziękowania i gratulacje.pl Polish
X
Skip to content