Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

“Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! “

10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.

Grupa Jagódki zaprezentowała wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka”, wysłuchaliśmy także piosenki o naszej ojczyźnie i obejrzeliśmy krakowiaka w wykonaniu Jagódek. Dzieci obejrzały film pt. „ Polak Mały” i przypomniały sobie jakie są nasze symbole narodowe- flaga, godło i hymn. Nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu” i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wszyscy „Mazurka Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Całej uroczystości towarzyszyły odświętne stroje i ozdoby- kotyliony, wianuszki biało- czerwone, flagi. Dzięki temu w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Dziękujemy Rodzicom za tak wspaniałe przygotowanie dzieci.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.Skip to content