Muchomorki

Serdecznie witamy dzieci i rodziców w nowym roku przedszkolnym. Życzymy wszystkim wspaniałych wrażeń, samych radosnych chwil. Dzieciom wspaniałej zabawy, a Państwu i sobie udanej współpracy , twórczych pomysłów i cierpliwości. Grupa 3 – latków liczy 17 dzieci. Po zapoznaniu się z nowym środowiskiem jakim jest przedszkole, dzieci nawiązują bliższe kontakty z rówieśnikami, integrują się we wspólnej zabawie- uczą się zasad współżycia w grupie. Zdobywają także nowe umiejętności i nawyki – uczą się samodzielności. A oto migawki z pierwszych wrześniowych dni w naszej grupie.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W grupie ,,Muchomorki” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu dzieci wysłuchały historii o dziewczynce Vashti , która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci dowiedziały się jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw plastycznych i ruchowych. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię. Muchomorki szukały kropek w swojej sali i w najbliższym otoczeniu. Układały ciekawe wzory z kolorowych kropek. Wykonały pracę plastyczna ,,Kolorowe kropki”. Brały także aktywny udział w grach i zabawach, za które otrzymały nagrodę – kolorową kropkę.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie. Nie zabrakło uśmiechu, radości, było wesoło i kolorowo.

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA

28 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały kolegom sto lat, złożyły życzenia i wręczyły upominki przygotowane przez rodziców. Z okazji tego dnia niezwykłego życzymy wszystkiego najlepszego: humoru radosnego i uśmiechu pogodnego, aby codziennie spotykało Was coś magicznego.

SADZIMY KROKUSY

Korzystając z ładnej pogody Muchomorki spędziły czas w ogrodzie przedszkolnym. Każdy mógł posadzić cebulkę krokusa do ziemi , aby na wiosnę zobaczyć efekt swojej pracy w postaci pięknego krokusowego dywanu.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 29.11.2018r.  w grupie 3- latków  odbyło się  uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. To bardzo ważne wydarzenie dla dzieci jak i ich rodziców. Pasowanie to moment, w którym nowo przyjęte dzieci stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swój pierwszy program artystyczny. Śpiewały piosenki ,recytowały wiersze, tańczyły. Potem nastąpiła poważna chwila – przyrzeczenie. Dzieci przyrzekały, że od tej chwili będą dzielnymi przedszkolakami. Po przyrzeczeniu Pani Dyrektor swoim magicznym ołówkiem każde dziecko pasowała na przedszkolaka. Były dyplomy, prezenty i poczęstunek. Rodzicom serdecznie dziękujemy za  pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jest to jedna z okazji do wspólnych spotkań. W naszej grupie przedszkolaki przygotowały dla swoich najbliższych miłą, świąteczną niespodziankę. Dzieci wraz ze swoją panią zaprosiły rodziców na spotkanie wigilijne, na którym zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Były wiersze, piosenki o tematyce świątecznej i tańce. Potem rodzice zostali zaproszeni na środek sali by razem z nami ubrać choinkę. W tej radosnej chwili towarzyszyły nam kolędy, a dzieci i rodzice otrzymali drobne świąteczne upominki. Spotkanie było piękne i nastrojowe i zakończyło się składaniem życzeń świątecznych oraz słodkim poczęstunkiem. Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to niezwykły dzień. 15 lutego to wydarzenie świętowały po raz pierwszy dzieci z grupy ,,Muchomorki”. Dzieci czekały na tę wizytę już od kilku dni i bardzo się cieszyły. Po powitaniu dziadków nastąpiła część artystyczna. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Zaprosiliśmy również naszych dziadków do wzięcia udziału w konkursach: pieczenie szarlotki, wiązanie kokard i rozpoznawanie swoich wnucząt po dotyku. Na koniec była zabawa taneczna z babcią i dziadkiem , wręczone zostały im upominki i zaproszono na słodki poczęstunek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego żeby zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu. Rodzicom dziękujemy za organizację poczęstunku.

ĆWICZYMY Z MAMĄ I TATĄ

14 marca w naszej grupie odbyło się otwarte zajęcie  ruchowe z elementami metody Weroniki Sherborne, w którym  udział wzięli  rodzice. Celem zajęcia było kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni, umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywanie kontaktu z innymi, wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie oraz rozwijanie zaufania do partnera. Dzieci na początku zajęcia obejrzały na tablicy multimedialnej  prezentację pt.: ,,Ruch to zdrowie”. Rozmawialiśmy na temat dyscyplin sportowych i jak ważny jest ruch  w życiu człowieka. Rodzice i dzieci bardzo chętnie wzięli udział w zajęciu i wytrwale ćwiczyli. Były zabawy przy muzyce , przeciąganie liny , zabawy z balonem oraz z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nie zabrakło ćwiczeń oddechowych, oraz zabaw wyciszających i relaksacyjnych. Wspólne zabawy i ćwiczenia sprawiły dzieciom ogromną radość i satysfakcję. Na koniec dzieci i rodzice otrzymali pamiątkowe medale za czynny udział i wspaniałą zabawę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcenie swojego czasu i aktywne uczestnictwo w zajęciu.