Malinki

Wrzesień już za nami. Rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Po udanych wakacjach dzieci wróciły wypoczęte, roześmiane i pełne zapału do dalszych zabaw. W tym roku do grupy dołączyło kilkoro nowych dzieci – chłopców i dziewczynek, których serdecznie witamy. Z pewnością razem będzie nam dobrze i wesoło, bo przed nami rok pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to – by dobrze się bawić, jak najwięcej nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Dzieciom życzymy dużo radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków. O wszystkim będziemy Państwa informować na stronie internetowej naszego przedszkola.

SADZIMY KROKUSY

Samodzielne wsadzenie cebulek krokusów do ziemi w przedszkolnym ogrodzie przysporzyło dzieciom wiele radości. Zapewne jeszcze większa będzie radość, gdy z cebulki wyrośnie, a potem zakwitnie piękny kwiat. Wspólnie spędzony czas długo zostanie wszystkim w pamięci, a wiosną rozwijające się krokusy będą jeszcze bardziej nas cieszyć.

W TYM SKLEPIKU SIĘ KUPUJE ZA PROSZĘ I DZIĘKUJĘ

Już kilka dni u „Malinek” funkcjonuje kącik „Sklep”. To taki specyficzny „minimarket”. Towaru w sklepiku nie brakuje, wszak same dzieciaki dbają o codziennie świeżą dostawę. Chętnych do zabawy jest wielu, a towar szybko znika z półek. Po zabawie jest trochę pracy , no cóż trzeba posprzątać, a wszystko musi wrócić  na miejsce. Kącik zabaw ułatwia kontakty z rówieśnikami, rozwija umiejętności językowe, prowokuje do stosowania zwrotów grzecznościowych. Przedszkole stwarza dzieciom najlepsze warunki do nauki poprzez zabawę.

WIGILIJNE SPOTKANIE  INTEGRACYJNE

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego Malinki w przedszkolu przeżywamy go bardzo uroczyście. Dnia 19 grudnia 2018r. wśród dzieci od rana panowała radosna i ożywiona atmosfera. Wszyscy długo wyczekiwali na ten dzień, „Malinki” nauczyły się wierszy, dziecięcych kolęd i świątecznych piosenek, przygotowały do nich układy taneczne oraz zaprosiły swoich rodziców.  O wyznaczonej  godzinie wszyscy zebrali się w sali  aby obejrzeć występ przygotowany przez małych aktorów. Występ najmłodszych wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Potem był poczęstunek, wszyscy mówili sobie miłe i ciepłe słowa, a dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie zrobione kartki świąteczne. Atmosfera była prawdziwie świąteczna i rodzinna, a odświętne stroje podkreślały rangę tego doniosłego dnia.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

13 lutego – pełnia zimy, ale dla Malinek to był jeden z  najcieplejszych dni w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiech na twarzach. W dniu tym licznie przybyli do nas nasi bliscy: Babcie i Dziadkowie – by wspólnie świętować. Odświętnie ubrane dzieci odważnie wystąpiły w przygotowanym dla gości programie artystycznym. Zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe i recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem obserwowali występ milusińskich nagradzając wykonawców gromkimi brawami. Później przyszedł czas na taniec ze swoją babcią lub dziadkiem, indywidualne składanie życzeń i wręczanie zrobionych upominków. W dalszej części uroczystości niecodzienni Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców grupy -pięknie dziękujemy p. Ali Straszak i p. Edytce Tobole za zaangażowanie w prace na rzecz grupy.To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone z wnukami chwile. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil i by zawsze mogli być tak zadowoleni i dumni ze swoich wnuków.

DBAJMY O ZDROWIE- PRZEDSTAWICIELKI SANEPIDU Z WIZYTĄ U DZIECI

Dnia 13 marca dzieci z grup „Malinki” i „Poziomki” wzięły udział w zajęciu z przedstawicielkami Sanepidu w Olkuszu. Tematem przewodnim zajęcia było promowanie dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo własne. Na powitanie  Gości dzieci zaśpiewały piosenkę o Dinku, który nade wszystko cenił sobie zdrowie i uciekał przed papierosowym dymem. Potem wszyscy oglądali prezentację filmu na tablicy multimedialnej pt. „Zanieczyszczenie powietrza wokół nas”. Panie ze sanepidu opowiadały dzieciom o potrzebie i zasadach zdrowego odżywiania się, i prezentowały na tablicy multimedialnej czynności dokładnego mycia rak przed jedzeniem. Później nasi wychowankowie zaproszeni  zostali na  „spacerek” przy nagraniu z płyty Cd. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa muzyczno-ruchowa przy nagraniu „Kubuś witaminki” – dzieci mogły obserwować Kubusia i wraz z nim tańczyć w takt muzyki. Na zakończenie „Malinki” i „Poziomki’ pięknie podziękowały przybyłym gościom i wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.