Jagódki

Dzień Dobry w nowym roku szkolnym! Nasza grupa nazywa się „Jagódki”. To nowa nazwa ale szybko się do niej przyzwyczailiśmy.  Mamy nawet własny hymn i symbol – wielką jagodę w zielonej spódniczce. Nasze panie to pani Małgosia i pani Jola. Wszyscy jesteśmy w tym samym wieku – same starszaki. Po wakacjach idziemy już do szkoły, więc przed nami rok nie tylko zabawy ale  i ciężkiej pracy. Ale damy radę!!!

AKCJA „KROKUS”

Oganizowana jest w naszym przedszkolu każdego roku. Zawsze bierzemy w niej udział. We wrześniu przynieśliśmy z domu cebulki krokusów i wspólnie sadziliśmy  je na terenie naszego ogrodu. Dzięki temu wiosną wszyscy będziemy podziwiać jak pięknie kwitną i ozdabiają teren naszego  przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPAKA
Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż do starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

W dnia 29.09.2017r. w grupie ,,Jagódki” obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki i panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia i wręczyły prezenty. Nie zabrakło zabaw , pląsów przy muzyce a także słodkości dla dziewczynek.

,,CZARODZIEJSKI OŁÓWEK''

Dnia 20.10.2017r. ,,Jagódki” wraz z nauczycielką odwiedziły MOK w Olkuszu. Tego dnia przedstawiony został dzieciom spektakl pt.: ,,Czarodziejski ołówek” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego Michasia, który zabrał widzów w podróż po swoim zaczarowanym świecie. Barwna  i zaskakująca scenografia, nowatorska forma oraz ciekawe kostiumy bardzo podobały się dzieciom. To była wspaniała i pouczająca bajka o prawdziwej przyjaźni i potrzebie pomocy tym, którzy jej od nas oczekują.

SPOTKANIE Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

26 października gościliśmy w naszej sali wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Niezapominajka”. Uczniowie przedstawili baśń braci Grimm pt. ,,Spółka kota z myszą”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały baśni , rozmawiały na temat jej treści. Zastanawiały się czy jest możliwa przyjaźń kota z myszą, czy przypadkowo poznanym  osobom można zaufać, a także jak należy się zachować w stosunku do innych. Na koniec naszego spotkania przedszkolaki dostały zakładki do książek, a uczniowie drobne upominki z masy plastycznej. Były również pamiątkowe zdjęcia.

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

29 listopada odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kluczach pod opieką nauczycielki pani Agnieszki Szarek. Przedstawiono nam montaż słowno – muzyczny pt. ,,Urodziny Kubusia Puchatka”. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm muzyki. Na koniec przedszkolaki z pomocą uczniów wykonywały pracę plastyczną ,, Pluszowy miś”. Serdecznie podziękowaliśmy pani Agnieszce za przygotowanie programu, a uczniom za występ i  zaangażowanie w pomoc młodszym dzieciom. Z okazji zbliżającego się Mikołaja dzieci ze szkoły otrzymały upominki wykonane przez przedszkolaków. Pamiątkowe zdjęcia zakończyły nasze spotkanie.

bst

„BIAŁE SANIE MIKOŁAJA”

Takimi słowami piosenki powitaliśmy naszego grudniowego gościa – Świętego Mikołaja. Wszyscy wiedzą, ze to dobry staruszek, który przynosi prezenty – oczywiście grzecznym dzieciom.  W naszym przedszkolu Święty Mikołaj pojawił się 06 grudnia. Czekał na nas w sali Biedronek: stary, siwy i trochę zmęczony pan  z workiem prezentów. Dostaliśmy od niego cudowne rzeczy: słodycze i zabawki. Potem odbyły się wspólne zdjęcia z Mikołajem. Dziękujemy  – 06 grudnia to cudowny dzień.

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI

Dnia 13 grudnia 2017 roku dzieci z grupy ,,Jagódki” wraz ze swoimi Paniami miały zaszczyt gościć w przedszkolu swoich kochanych rodziców. Przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Rodzice z dumą oglądali występ swoich pociech, nie kryjąc radości i wzruszenia. Spotkanie wigilijne przebiegało w rodzinnej atmosferze przy świątecznych i pachnących słodkościach. Były również prezenty dla dzieci i upominki dla rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i zaangażowanie się w organizację imprezy.

ZAJĘCIA OTWARTE

31 stycznia w grupie „Jagódki” odbyło się zajęcie otwarte.
Tematem zajęcia były „Matematyczne zabawy i nie tylko” z wykorzystaniem elementów metody E Gruszczyk-Kolczyńskiej. Celem zajęć było:
– kształtowanie gotowości do nauki czytania;
– kształtowanie intuicji geometrycznych, zdolności posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi, doskonalenie umiejętności dodawania, odejmowania, projektowanie;
– wdrażanie dzieci do radzenia sobie w złożonych zadaniach: uważne słuchanie i  prawidłowe wykonywanie poleceń,  współdziałanie z innymi;
– rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych ( kwadrat, koło, trójkąt, prostokąt);
– prawidłowe posługiwanie się nożyczkami;
– doskonalenie czynności manipulacyjnych;
Wszystkie obecne na zajęciach dzieci doskonale radziły sobie ze wszystkimi zadaniami a obecnym rodzicom serdecznie dziękujemy za udział.