Jagódki poznają tradycje

Jagódki poznają tradycje

Jednym z punktów realizacji Ogólnopolskiego Programu „ Magiczna moc bajek” było zapoznanie dzieci z tradycjami swojego regionu. Dlatego nasza grupa wybrała się na spacer do pomnika Ludwika Mouve i Pałacu Dietla. Dzieci poznały byłych właścicieli majątku kluczewskiego oraz postać założyciela fabryki papieru.

Dzięki wizycie Pań: Krystyny Kocjan , Krystyny Celnej i Danuty Lachor z Babińca Jagódki poznały także tradycje pielęgnowane przez nasze babcie i mamy: szydełkowanie, haftowanie i wykonywanie kwiatów z bibuły. Panie przyniosły ze sobą przepiękne serwetki wykonane metodą szydełkową i haftowane. Pokazały nam jak się je wykonuje. Pokazały nam także jak wygląda ludowy strój krakowski. Podczas wspólnych warsztatów z pomocą naszych gości wykonaliśmy prześliczne kwiaty z krepiny. Bardzo dziękujemy za odwiedziny, wspólnie spędzony czas i przekazanie dzieciom „ziarenka tradycji”.pl Polish
X
Skip to content