Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia - Przedszkole w Kluczach
16231
post-template-default,single,single-post,postid-16231,single-format-standard,bridge-core-3.0.2,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-6

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,

Jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny,

To najlepsze witaminy!

W Dniu Europejskiego Zdrowego Jedzenia przedszkolaki kształtowały nawyki prozdrowotne. Wypowiadaliśmy się na temat zdrowego żywienia. Wymienialiśmy jakie owoce i warzywa lubimy, co jest zdrowe dla naszych organizmów, a co nam szkodzi. Podczas słuchania wiersza pt. „Witaminowe abecadło” dzieci dowiedziały się w jakich produktach znajdują się poszczególne witaminy oraz jaki wpływ mają na nasz organizm. Zapoznaliśmy się z piramidą żywienia i wiemy już, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać, uprawiać gimnastykę, zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią ilość snu, a także ubierać się stosownie do pogody.  Wręczyliśmy także laurkę przygotowaną przez dzieci z grupy Malinki Pani Madzi- przedszkolnej intendent, która zwraca szczególną uwagę na to, by posiłki były zdrowe, zróżnicowane i pyszne.pl Polish
X
Skip to content