Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,

Jadaj zawsze kolorowo!

Jedz owoce i jarzyny,

To najlepsze witaminy!

W Dniu Europejskiego Zdrowego Jedzenia przedszkolaki kształtowały nawyki prozdrowotne. Wypowiadaliśmy się na temat zdrowego żywienia. Wymienialiśmy jakie owoce i warzywa lubimy, co jest zdrowe dla naszych organizmów, a co nam szkodzi. Podczas słuchania wiersza pt. „Witaminowe abecadło” dzieci dowiedziały się w jakich produktach znajdują się poszczególne witaminy oraz jaki wpływ mają na nasz organizm. Zapoznaliśmy się z piramidą żywienia i wiemy już, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać, uprawiać gimnastykę, zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią ilość snu, a także ubierać się stosownie do pogody.  Wręczyliśmy także laurkę przygotowaną przez dzieci z grupy Malinki Pani Madzi- przedszkolnej intendent, która zwraca szczególną uwagę na to, by posiłki były zdrowe, zróżnicowane i pyszne.pl Polish
X
Skip to content