Co wiemy o pszczołach?

Co wiemy o pszczołach?

15 maja w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Pawła Jandę, mieszkańca Klucz, który posiada własną pasiekę, a jego hobby i pasją jest pszczelarstwo. Podczas spotkania Pan Paweł podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą na temat życia pszczół, ich zwyczajów, o tym co robią i jak zachowują się w ulu. Obejrzeliśmy też film edukacyjny o pszczołach, z którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np: ile pszczół mieszka w jednym ulu, w czym pszczoły przynoszą pyłek do ula, a także ile kilometrów muszą przebyć pszczoły, aby wytworzyć 1 kilogram miodu… Wszystkie dzieci z uwagą słuchały opowiadań, obejrzały ramki i narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami. Mogliśmy też przymierzyć specjalny strój, dowiedzieć się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Poznaliśmy bliżej zwyczaje i funkcje pszczół w ulu. Na zakończenie spotkania wręczyliśmy naszemu Gościowi wiosenną laurkę wykonaną przez dzieci i zrobiliśmy wspólną fotografię. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za miłą wizytę i poświęcony nam czas.Skip to content