Bezpieczne ferie- wizyta policjantów w przedszkolu

Bezpieczne ferie- wizyta policjantów w przedszkolu

Zbliżają się ferie, a wraz z nimi wyjazdy na zimowy odpoczynek. Najbardziej z tego cieszą się dzieci – bo, mimo, że śniegu mało, to w górach można jeszcze ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, zjeżdżać na sankach z „górki na pazurki”. Korzystając z uroków zimy nie możemy zapomnieć o przestrzeganiu kilku zasad bezpieczeństwa. W tym celu zaprosiłyśmy do przedszkola panów policjantów. Z przedszkolakami spotkali się: sież. szt. Maciej Milczanowski i post. Marcin Kołodziej. Funkcjonariusze rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.   A o to kilka ważnych zasad :

-nie bawimy się w pobliżu drogi

-z górki zjeżdżamy z daleka od ulicy

-nie zaczepiamy sanek do samochodu

-ślizgamy się tylko na lodowisku

-nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, stawy, rzeki

-nie rzucamy śnieżkami w głowę drugiej osoby

-zawsze bawimy się pod opieką osób dorosłych.

Na zakończenie spotkania dzieciaki podziękowały Panom Policjantom za wizytę wręczając im laurki.Skip to content